KS OŻAROWIANKA

Klub Partnerski
Wisła Płock

klub partnerski

Klub partnerski Wisły Płock

kwadrat

KS Ożarowianka Ożarów Mazowiecki współpracuje z ekstraklasową Wisłą Płock na płaszczyźnie piłki młodzieżowej.

Wisła Płock to klub założony w roku 1947. Na przestrzeni prawie 75-letniej historii rozegrał łącznie 16 sezonów w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju, notując przy tym takie sukcesy jak zdobycie Pucharu Polski i Super Pucharu w 2006 roku. Popularni Nafciarze kilkukrotnie reprezentowali też Polskę w rozgrywkach europejskich.

Po powrocie do ekstraklasy w 2016 roku płocczanie, oprócz systematycznego umacniania swojej pozycji w polskiej, piłkarskiej elicie mocno inwestują również w struktury akademii. Cel jest prosty – szkolenie młodzieży, rozwój struktur, a co za tym idzie promocja wychowanków i możliwości wypromowania ich do mocniejszych lig. Pomóc w tym ma m.in. współpraca z klubem z Ożarowa Mazowieckiego. Wspólnym celem Ożarowianki oraz Wisły Płock jest praca nad rozwojem młodych adeptów piłki nożnej i wprowadzanie ich na kolejne szczeble piłkarskiej kariery. To inwestycja w przyszłość, która już niebawem zacznie procentować.

Młodzież z Ożarowa Mazowieckiego jest szkolona z należytą starannością. Sama baza treningowa Ożarowianki również robi duże wrażenie. Dlatego będziemy starali się z tego korzystać, oferując od siebie pomoc na wielu płaszczyznach. Chcemy, aby ta współpraca generowała korzyści dla wszystkich stron – dodał prezes Wisły Płock Tomasz Marzec.

Współpraca pomiędzy Wisłą Płock, a KS Ożarowianką Ożarów Mazowiecki zakłada:

  • współpracę sportową pomiędzy grupami młodzieżowymi (m.in. wspólne rozgrywanie sparingów, udział w turniejach organizowanych przez kluby);
  • możliwość odbycia wzajemnych stażów trenerskich przez trenerów grup młodzieżowych;
  • możliwość organizacji obozów sportowych;
  • możliwość wymiany trenerów;
  • udział w różnego rodzaju wydarzeniach, nie tylko sportowych (m.in. konferencje);
  • udział zawodników grup młodzieżowych w meczach PKO Ekstraklasy;
  • wzajemna dbałość o dobry wizerunek obu klubów.

Masz pytania
zachęcamy do kontaktu!